
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 2.9 mm |
| Width | 1.6 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 5 |
| Height | 1.45 mm |
| Thickness | 1.2 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Gold |
| Frequency | 100 MHz |
| Number of Elements | 1 |
| Output Current | 32 mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 1.65 V |
| Ambient Temperature Range High | 125 °C |
| Number of Bits | 1 |
| Turn-On Delay Time | 6.5 ns |
| Quiescent Current | 10 µA |
| Propagation Delay | 6 ns |
| High Level Output Current | -32 mA |
| Low Level Output Current | 32 mA |
| Logic Function | AND |
| Number of Inputs | 2 |
| Number of Outputs | 1 |
| Nominal Supply Current | 10 µA |
| Number of Gates | 1 |
| Max Junction Temperature (Tj) | 150 °C |
| Number of Input Lines | 2 |
| Number of Output Lines | 1 |
| Schedule B | 8542390000 |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Logic Family | 74LVC |
Stock: 632
Distributors
pcbx
Unit Price$0.15645
Ext.Price$0.15645
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.15645 | $0.15645 |
| 10 | $0.11114 | $1.11140 |
| 50 | $0.09689 | $4.84450 |
| 100 | $0.08446 | $8.44600 |
| 500 | $0.07387 | $36.93500 |
| 1000 | $0.07010 | $70.10000 |
| 3000 | $0.06635 | $199.05000 |
| 5000 | $0.06318 | $315.90000 |
